תיקון דלתות בירושלים

אף על פי שברוב המקרים תקלה בדלת אינה מצב קריטי, היא עלולה להתפתח למצב לא נעים כלל, כדוגמת אדם התקוע באחד משני צדי הדלת או משפחה שאינה יכולה לנעול את הדלת בלילה. לתקלה בדלת יתכנו מספר גורמים אפשריים. לפיכך, טרם תיקון הדלת חשוב לזהות את מקור הבעיה. לפניכם מדריך שיעזור לכם לעשות זאת.

תיקון דלתות שאינה ננעלת בצורה חלקה:

קושי בסיבוב המפתח או לחילופין מפתח שמסתובב בקלות יתרה ואינו שולט על הבריחים (הצילינדר מסתובב "על ריק") אינם מאפשרים נעילה תקינה של הדלת. לכך יתכנו מספר גורמים:

• תיקון דלתות בעלות צילינדר תקול

 במקרה זה המפתח עלול להישבר בתוך הצילינדר או שהצילינדר יכול להיתקע לחלוטין ולהביא לנעילת אדם בבית או מחוצה לו. כאשר המפתח מסתובב בקלות יתרה הוא אינו מחובר למנגנון ואינו שולט על הבריחים. לפיכך אי אפשר לנעול את הדלת, דבר המסכן את יושבי המקום ואת רכושם. תיקון הדלת יבוצע ע"י החלפת הצילינדר בדחיפות על מנת למנוע עוגמת נפש והוצאה כספית נוספת על פריצת הדלת.

• תיקון דלתות בעלת מנגנון שחוק

– המנגנון הינו מערכת סגורה הכוללת רכיבים רבים, ניידים ונייחים, המפעילים יחד את פעולת הנעילה. ברבות הזמן רכיבים נשברים, מתנתקים או מחלידים והמנגנון אינו מתפקד כראוי. תיקון הדלת נעשה ע"י החלפת המנגנון.

•תיקון דלתות בעלת מנגנון חלוד מעט או מלוכלך מאוד

במקרים אלה תיקון הדלת יבוצע ע"י שימון נקודתי ומבוקר. שימו לב – אין להשתמש בשמן שאינו ייעודי כגון שמן בישול.

• תיקון דלתות עם בעיית חסימה במגרעת הרצפה

בדלתות בהן קיים בריח תחתון הנכנס אל תוך רצפת הבית תיתכן חסימת כניסת הבריח באופן חלק בעקבות נוכחות חפץ זר או לכלוך. יש לדאוג לניקיון שוטף של מגרעת זו ובעיקר לאחר שיפוץ.

•תיקון דלתות בעלות מסגרת דלת תקולה

שבר במגרעות כניסת הבריחים/הלשונית או גוף זר התקוע שם עלולים למנוע את כניסתם התקינה של הבריחים. מצב זה מאופיין ע"י פעילות תקינה של מנגנון הנעילה כאשר הדלת פתוחה, אך כאשר הדלת סגורה היא אינה ננעלת או לחילופין נפתחת מעצמה. תיקון דלת בעלת שבר במסגרת נעשה ע"י קיבוע סרגל ייעודי המשלים את החסר.
במקרים אלו הדלת תקינה לחלוטין והתיקון מתבצע במסגרת בלבד.

מפתחות בצילינדר

תיקון דלתות שאינן נסגרות בצורה חלקה:

על פי רוב, הסיבה לכך שדלת אינה נסגרת בצורה חלקה נובעת מכך שהדלת אינה מאוזנת והיא נוטה מעט לכיוון מסוים. הדלת, ששקעה במשך הזמן מתחככת במשקוף או ברצפה ומפריעה לסגירה. תופעה זו יכולה לנבוע בשל בעיה בצירים הנושאים את הדלת (כדוגמת צירים רופפים, בלויים או לא מכוונים) או בשל תזוזה של קירות הבניין עקב התיישנות, שינויי טמפרטורה חוזרים ונשנים, רטיבות ועוד.
לשם תיקון הדלת יש לאזן אותה מחדש ע"י פרוקה מהצירים והוספת טבעות הגבהה במקומות המתאימים או באמצעות כיוון הצירים פנימה או החוצה.

תיקון דלתות פלדה המתחככות עם הרצפה

(דלת נגררת/משתפשפת) יכול לנבוע כתוצאה מהתנתקות או התרופפות החלק התחתון של הדלת הקרוי אינסרט או מברשת. במקרה זה תיקון הדלת יבוצע על ידי קיבוע חלק זה מחדש או החלפתו. יתכן שבמשך הזמן הצירים מעט "התעייפו" ויש לחזקם או להחליפם

תיקון דלתות בעלות משקוף עץ מעוות 

עקב נזקי רטיבות או מים. במצב זה הוא עלול להפעיל לחץ על הדלת, וכך לגרום לקושי בפתיחתה או בסגירתה. תיקון המשקוף יבוצע באמצעים מסורתיים כגון מפסלת ונייר ליטוש. בימינו הדלתות והמשקופים עשויים מפולימר שאינו מושפע ממים ולכן בעיה זו קיימת בעיקר בדלתות ישנות.
תיקון דלת מעוותת:

תיקון דלתות מעוותות כדוגמת דלתות נפוחות או עקומות

במצב כזה הדלת אינה מאפשרת סגירה תקינה. מצב זה עלול להתרחש בדלת עץ שנרטבה והתנפחה במהלך הזמן או בדלת שנפרצה בצורה לא ממוקדת. פריצה ע"י מנעולן מתמקדת במנגנון הנעילה (הניתן להחלפה) ואינה גורמת נזק למרכב הדלת. פריצה המתבצעת בצורה אגרסיבית, כדוגמת פריצה ע"י לוחמי האש או אדם שאינו בעל מיומנות, מביאה לידי עיקום או שבירה של חלק מהדלת. דלת פלדה שהתעקמה ניתן ליישר ע"י הפעלת כח פיזי רב בהתאם למקום העיקום.
לא תמיד תיקון הדלת אפשרי וברוב המקרים התיקון אינו מושלם אלא רק מאפשר את תפקודה הבסיסי של הדלת. במקרה של התנפחות דלת עץ, תיקון הדלת יבוצע באמצעים מסורתיים כגון מפסלת ונייר ליטוש. במקרים רבים אין אפשרות לתקן דלת עץ אלא להחליפה בלבד. כיום דלתות פנים אינן מיוצרות מעץ אלא מפולימר שאינו מושפע מנוכחות מים ולכן אפשר להשתמש בהן אפילו כדלת למקלחון.

תיקון דלתות ויטרינה

דלתות הזזה מאלומיניום ביציאה למרפסת או לחצר, נעות על מסילות וגלגלים. כאשר רכיבים אלו נשברים, מתלכלכים מאוד או שאינם מיושרים כנדרש, הדלת אינה נעה בצורה חלקה או נתקעת לחלוטין. לשם תיקון הדלת יש לתקן את הרכיב התקול או להחליפו. זאת ועוד, לדלתות אלו ניתן להוסיף נעילה ע"י מפתח ייעודי בכדי למנוע יציאת ילדים ללא רשות.

תיקון דלתות בעלות תקלה חשמלית או אלקטרונית:

בדלתות בהן הנעילה מופעלת ע"י מערכת אינטרקום או קודן אלקטרוני, כדוגמת דלתות כניסה לבניין, תיתכן תקלה עקב בעיה בחיווט החשמלי, במנעול החשמלי או בקודן האלקטרוני. בעיות אלו מביאות לתקלה בפתיחת הדלת או בנעילתה. תיקון הדלת נעשה ע"י תיקון החיווט החשמלי, החלפת מנעול חשמלי או שליחת הקודן למעבדת תיקונים בהתאם לתקלה.
ראוי לציין כי אלו הן סיבות כלליות לתקלות בדלת ועשויות שלא לחול על כל סוגי הדלתות. לדלתות מיוחדות, כגון דלתות סורג, דלתות מעליות או דלתות תריס הרמה, עשויות להיות סיבות ספציפיות לתקלה בהתבסס על המנגנונים והמערכות הייחודיות שלה

תיקון דלתות אלומניום

ניתן לתקן בעיות בדלתות אלומניום כגון: מנגנון תקול ויש להחליפו או צילינדר תקול ויש להחליפו. כמו כן יש דלתות אלומניום עם צירים מתכוננים כדוגמת דלת פלדה שניתן לאזן במידת הצורך כגון דלת נפולה או סגירה קשה.

הצלחתם לאתר את הבעיה בדלת  ולתקן אותה בעצמכם – שאפו!
אתם זקוקים לעזרה בתיקון הדלת?– נשמח לייעץ ולהדריך אתכם בחינם!
אם הבעיה מסובכת יותר ואתם זקוקים לשירותי מנעולן – התקשרו עכשיו לאבישי המנעולן
050-6354204

טיפ ממנעולן: תחזוקה לא מספקת או לא סדירה יכולה לתרום לתקלות בדלת. שימון, ניקוי ובדיקה קבועים של רכיבי הדלת יכולים למנוע בעיות נפוצות רבות.

אבישי המנעולן
4.7/5

ביקורת מאת: 54 מדרגים

ציון 4.7

"מנעולן מקצועי, אדיב ובמחיר שווה לכל כיס"